Jakim firmom przyda się budka akustyczna do biura?

Nie jest tajemnicą, że przestrzeń, w której pracujemy wpływa na naszą efektywność. Dlatego też dobrze wyposażone, komfortowe biuro to obecnie podstawa. Nie tylko zrobi ono dobre wrażenie na klientach czy kontrahentach, którzy być może do niego trafią, ale przede wszystkim będzie się w nim miło pracowało.

Jednym z ciekawszych (i coraz częściej spotykanym w Polsce) elementem wyposażenia biur są specjalne budki akustyczne, umieszczane czy to w centrum pomieszczeń, czy na ich uboczach. W jakich firmach takie rozwiązania się sprawdzą, a w jakich niekoniecznie? Wszystko wyjaśnimy poniżej!

Budki akustyczne to opcja do każdego biura

Przede wszystkim trzeba wskazać, że budka akustyczna do biura jest czymś bardzo uniwersalnym. Można ją z powodzeniem zastosować tak naprawdę w każdej przestrzeni biurowej, niezależnie od branży. Sprawdzi się w call center, ale też chociażby w software house, agencji marketingowej i nie tylko. Możliwości są praktycznie nieograniczone.

Zwłaszcza warto zainwestować w taką budkę, jeżeli przestrzeń biurowa charakteryzuje się dużą hałaśliwością, ale nie tylko. To również dobra alternatywa lub uzupełnienie dla tradycyjnych sal konferencyjnych, które wymagają znacznie większej przestrzeni, przez co wiążą się dużymi kosztami.

Nie wszystkie sprawy można w końcu załatwić podchodząc do swoich biurek. Często może być potrzebna wygodna przestrzeń, aby spokojnie i dyskretnie porozmawiać, wymienić się pomysłami czy przedstawić jakąś prezentację.

Skuteczne wyciszenie i elegancki wygląd

Budki akustyczne nie tylko zapewniają, jak sama ich nazwa wskazuje, świetną akustykę (skutecznie odcinają osoby znajdujące się w środku od hałasów z zewnątrz, dodatkowo nie wypuszczają dźwięku na zewnątrz), ale też świetnie się prezentują.

Firmy, które się na nie zdecydują, mogą wybierać między różnymi kolorami, dołączeniem swojego logo, zastosowaniem przeszklenia, a także dokładnym wyposażeniem budki.

To dobre rozwiązanie zarówno dla bardzo dużych firm, jak i mniejszych przedsiębiorstw, które chcą zapewnić swoim pracownikom jak najwyższy komfort pracy. Z uwagi na niewielkie rozmiary, budki akustyczne zmieszczą się nawet w niedużych biurach.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że istnieje możliwość dostosowania rozmiaru budki do swoich preferencji. W związku z tym można uzyskać nie tylko bardzo małą budkę, ale także jej większą wersję, w której będzie mogło wygodnie przebywać nawet 6 osób jednocześnie. To, która opcja będzie lepsza, zależy od dostępnej przestrzeni, ale też potrzeb danej firmy.

Dodaj komentarz