Dlaczego warto zainwestować w cloud computing?

Na przestrzeni lat cyfryzacja stała się dominującym trendem w niemal każdej dziedzinie życia. Procedury gromadzenia niezbędnych informacji w postaci papierowej ustąpiły miejsca cyfrowym bazom danych w formie stacjonarnej. Rozwiązanie to zostało kolejno wyparte przez tzw. cloud computing, czyli chmurę obliczeniową, umożliwiającą swobodny dostęp do zgromadzonych danych z uprawnionego urządzenia z dowolnego miejsca na całym świecie. Dlaczego warto zainwestować w tego typu usługi?

Cloud computing jest obecnie ważniejszy niż kiedykolwiek

Do lawinowego wzrostu popularności rozwiązań, opartych o cloud computing, przyczyniła się przede wszystkim pandemia koronawirusa. Rządowe rozporządzenia sprawiły, że wiele placówek administracji publicznej zdecydowało się świadczyć swoje usługi wyłącznie w postaci on-line. Należy jednak podkreślić, że funkcjonowanie w formie zdalnej jest możliwe wyłącznie po zapewnieniu specjalistom odpowiedniego zaplecza technicznego. Jakie korzyści przyniesie przejście na oprogramowanie oparte o chmurę obliczeniową?

1.      Komfortowa praca na dużych plikach

Zalety systemów wykorzystujących cloud computing z pewnością docenią osoby, które na co dzień pracują na danych, które zajmują wiele przestrzeni dyskowej. Oprogramowanie rejestruje przeprowadzone zmiany w czasie rzeczywistym, udostępniając je również pozostałym użytkownikom, biorącym udział w edycji danych plików.

cloud computing
Oprogramowanie Documaster | źródło: euroimpex.pl

2.      Bezawaryjna praca zdalna

Chociaż zdecydowana większość pandemicznych obostrzeń została zlikwidowana, wiele przedsiębiorstw na stałe zdecydowała się przejść na pracę w modelu zdalnym bądź hybrydowym. Wdrożenie specjalistycznego oprogramowania, opartego o technologię cloud computing, sprzyja bezpiecznej i komfortowej pracy zarówno w wariancie hybrydowym, jak i całkowicie zdalnym.

3.      Współpraca z urządzeniami drukującymi

Nowoczesne oprogramowanie w chmurze doskonale sprawdza się również w przedsiębiorstwach, których specyfika pracy wymaga codziennego opracowywania znacznej ilości dokumentacji w formie papierowej. Systemy wykorzystujące cloud computing umożliwiają błyskawiczny wydruk wybranego dokumentu na określonym urządzeniu, znajdującym się w wewnętrznej sieci firmowej.

Warto podkreślić również, że nowoczesne oprogramowanie oparte o chmurę obliczeniową spełnia wszystkie obowiązujące normy w zakresie ochrony danych osobowych. Z pomocą przychodzą wówczas m.in. funkcje wydruku poufnego oraz podążającego, które sprawiają, że z przekazanymi do wydruku dokumentami kontakt będą mieli wyłącznie ci specjaliści, którzy zlecili przekazanie danych materiałów do wydruku.

Zainwestuj w cloud computing z marką Euroimpex

Zastanawiasz się, który z dostępnych na rynku systemów wykorzystujących chmurę obliczeniową okaże się najlepiej przystosowany do specyfiki Twojego biznesu? Zapoznaj się z oprogramowaniem Documaster, rozwijanym przez markę Euroimpex. Już dziś sprawdź ofertę wrocławskiej marki i odkryj korzyści, jakie zapewnia nowoczesne oprogramowanie biurowe, dostosowane do wymogów stawianych przez postępującą cyfryzację.

Dodaj komentarz