Dlaczego warto zafundować kurs na wózki widłowe swoim pracownikom?

System ERP jako bardzo ważny element strategii biznesowej

Wózki widłowe to maszyny (czy też pojazdy, zależnie od tego, jak ktoś je zakwalifikuje), bez których nie obejdzie się żaden magazyn czy fabryka. Pozwalają one na szybki i bezpieczny transport dużej ilości towaru, który jednocześnie nie wiąże się ze znacznym wysiłkiem fizycznym.

Żeby uzyskać uprawnienia do operowania wózkami, trzeba najpierw skończyć specjalny kurs i zdać egzamin państwowy. Niektórzy płacą za taki kurs z własnej kieszeni, zaś inni korzystają z tego, że ich pracodawcy oferują, że go opłacą. Dlaczego warto fundować swoim pracownikom kurs na wózki widłowe? Jakie korzyści mogą na dłuższą metę z tego wypłynąć? Odpowiadamy!

Dlaczego kurs na wózki widłowe dla pracowników to dobry pomysł?

Podnoszenie kwalifikacji pracowników jest nie tylko w interesie samych zainteresowanych, ale też ich pracodawców. Jeśli chodzi konkretnie o operatorów wózków widłowych, to jest to zawód, na który obecnie występuje spory popyt. Może się więc zdarzyć, że przykładowo zakład produkcyjny bądź magazyn będzie potrzebował takie osoby zatrudnić.

Wystarczy chwilę pomyśleć, aby dojść do wniosku, że najlepiej “wykształcić” własnych pracowników, a nie zatrudniać zupełnie nowych z zewnątrz. Przyczyna jest prosta. Jeśli ktoś już pracuje u nas od dłuższego czasu (na przykład jest magazynierem bądź pracownikiem produkcji), to wiemy już, czego możemy się po takiej osobie spodziewać.

W sytuacji, gdy wiemy już, że dana osoba jest rzetelna i godna zaufania, z pewnością będzie lepszym kandydatem na stanowisko operatora wózka widłowego (które wiąże się ze sporą odpowiedzialnością) niż ktoś, o kim wiemy tyle, co powie nam na rozmowie kwalifikacyjnej i przedstawi w CV.

Dodatkowo, opłacanie swoim pracownikom kursów i szkoleń to benefit, który z pewnością wezmą oni pod uwagę, gdy będą zastanawiać się, czy są zadowoleni ze swojej pracy, czy chcą szukać nowej.

Gdzie można zorganizować kurs na wózki widłowe?

Warto wiedzieć, że kurs nie musi odbywać się w centrum szkoleniowym (chociaż jest oczywiście taka możliwość). Wiele centrów szkoleniowych oferuje przykładowo kursy na wózki widłowe Warszawa w siedzibie klienta. Jedyne, co jest potrzebne, to wolna przestrzeń. Mogą zostać wykorzystane własne wózki widłowe firmy, jeśli takowa jakieś posiada, jest też opcja transportu ich z centrum szkoleniowego.

Taka opcja jest niewątpliwie droższa niż kurs w siedzibie organizatorów, ale z drugiej strony pozwala przeprowadzić szkolenie bez nadmiernego zakłócania dnia pracownika, umożliwiając mu bezproblemowy powrót do pracy po zakończeniu się szkolenia. Warto więc zastanowić się nad tym, które rozwiązanie w danym wypadku będzie najbardziej optymalne.

Dodaj komentarz