Czy na nieruchomościach można zarobić?

Czy na nieruchomościach można zarobić?

Czy opłaca się inwestować w nieruchomości?

Jeśli mamy sporą ilość oszczędności, z pewnością chodzi na po głowie, aby gdzieś je zainwestować. Trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie nie jest ani bezpieczne, ani opłacalne – w końcu w ten sposób nasze pieniądze nie dość, że nie zarabiają, to tak naprawdę jeszcze tracą na wartości. Dzieje się tak z powodu postępującej inflacji, która sprawia, że wraz z mijającymi latami (czy obecnie nawet miesiącami) za tą samą sumę kupimy mniej niż wcześniej. Spada po prostu moc nabywcza pieniądza. Na czele list w co inwestować znajdziemy rokrocznie nieruchomości. Tylko czy to się rzeczywiście opłaca? Warto inwestować w Polsce, czy może za granicą? Gdzie znajdziemy tanie nieruchomości w Europie?

Czy na nieruchomościach można zarobić?

Nie bez powodu inwestycje w nieruchomości są tak polecane. Jest cały szereg sposobów, na jaki możemy się dzięki nim wzbogacić. Wszyscy zapewne znają tradycyjną taktykę poszukiwania okazji i sprzedawania nieruchomości po wyższej cenie, niż ta, za którą ją się kupiło. Może to być opłacalne zwłaszcza, jeśli trafimy na kogoś, kto wyznaczył niską cenę za nieruchomość z powodu na przykład presji czasu, ale przy odrobinie cierpliwości łatwo będzie ją sprzedać za więcej. Inni decydują się na kupno domu pod wynajem. W ten sposób gwarantujemy sobie pasywny dochód, a później możemy sami zamieszkać w tej nieruchomości czy oddać ją dzieciom. Trzeci sposób, który zwłaszcza ostatnio zyskuje dużą popularność to tak zwany house flipping. Polega to na tym, że kupujemy nieruchomość w kiepskim stanie, ale z potencjałem, po czym podnosimy jej wartość, na przykład poprzez remont. Wymaga to trochę więcej czasu, zaangażowania i środków, ale może okazać się bardzo opłacalne.

Kupować w Polsce czy za granicą?

Polska ma bardzo atrakcyjne ceny nieruchomości w porównaniu do wielu innych europejskich państw, a dodatkowo polski rynek znamy na ogół najlepiej, więc zwłaszcza dla początkujących będzie to najlepsza opcja. Jeśli jednak interesują nas tanie nieruchomości w Europie http://oszczedzpieniadze.pl/blog/gdzie-sa-tanie-nieruchomosci-europie/, powinniśmy zastanowić się nad zakupem domu czy mieszkania w Bułgarii, Węgrach, Hiszpanii czy Portugalii. Jest to jednak raczej rozwiązanie dla doświadczonych handlarzy nieruchomościami, którzy doskonale wiedzą co robią i przeprowadzili wcześniej gruntowne badanie rynku. Natomiast w przedbiegach odpadają zawsze na pewno chociażby Niemcy, Francja czy Wielka Brytania, ponieważ ceny nieruchomości są tam bardzo wysokie.

Inwestowanie w nieruchomości może okazać się bardzo opłacalne z dwóch powodów: nieruchomości w Polsce są stosunkowo tanie, ale jest na nie duży popyt, a do tego jest wiele różnych sposobów na uzyskanie zwrotu z takiej inwestycji.

Dodaj komentarz