Darmowe konto firmowe – jak zaoszczędzić na firmowym rachunku?

Prowadzenie własnego biznesu wiąże się z wieloma wydatkami. Aby firma cały czas się rozwijała, trzeba stale w nią inwestować i testować nowe rozwiązania. Istnieje jednak kilka rzeczy, przy których przedsiębiorca może, a nawet powinien szukać oszczędności. Mowa, chociażby o koncie firmowym, które także generuje koszty. Mimo że opłaty za firmowe konto mogą wydawać się niewielkie, to po podliczeniu kosztów z ostatnich miesięcy, a nawet lat, może uzbierać się większa suma. Jak zaoszczędzić na firmowym rachunku? Wystarczy znaleźć darmowe konto firmowe!

Darmowe konto firmowe – czy to możliwe?

Opłaty za założenie i prowadzenie konta różnią się w zależności od oferty banku, z którego usług korzystamy. Do standardowych kosztów można zaliczyć, chociażby opłatę za wykonywanie przelewów, korzystanie z karty i wypłaty z bankomatów. Coraz mniej instytucji finansowych pobiera prowizję za założenie konta. Oferty rachunków firmowych są coraz bardziej atrakcyjne, ponieważ bankom zależy na zdobywaniu nowych klientów – szczególnie jeśli są to firmy ze stabilną pozycją na rynku.

Darmowe konto firmowe to określenie, które odnosi się do braku opłat za założenie i prowadzenie konta, wykonywanie przelewów internetowych, czy też korzystanie z bankomatów. Zanim jednak założysz firmowe konto w danej placówce, sprawdź dokładnie warunki oferty. Dlaczego? Ponieważ nawet jeśli jest napisane, że przelewy są za 0 zł, to nie oznacza to, że wszystkie mogą być darmowe. Bank może określać np. limit darmowych przelewów i tylko 10 czy 20 takich operacji będzie za darmo, a każda następna będzie płatna. Właśnie dlatego warto poznać szczegóły każdej oferty, aby upewnić się, że jest ona korzystna.

Najlepsze konto firmowe

Najlepsze konto jest nie tylko tanie, ale także oferuje dodatkowe opcje np. promocje, rabaty, księgowość online, szybkie przelewy itd. Wybierając ofertę, weź pod uwagę potrzeby swojej firmy oraz jej charakter. Konto firmowe musi być dobrze dopasowane do biznesu, ponieważ korzystanie z niego będzie wtedy przyjemne. Podczas poszukiwań najlepszego rozwiązania sprawdź, czy rachunek bankowy będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom np. czy przelewy do ZUS-u i US są bezpłatne i szybkie do zrobienia itd. Każdy przedsiębiorca zwraca uwagę na inne parametry konta firmowego. Najlepiej jest od razu wybrać najlepszą ofertę dla swojej firmy, aby uniknąć późniejszego zamykania konta i problemów z tym związanych. Dobry rachunek bankowy dla firm posłuży Ci przez cały czas prowadzenia biznesu i nie będziesz myśleć o jego zmianie.

Dodaj komentarz