Grzybica pochwy jest chorobą uleczalną

Infekcja pochwy staje się coraz większym problemem polskich kobiet, bez względu na wiek. Zgodnie z opiniami lekarskimi choroba ta powodowana jest przez grzybicę, która pojawia się często po długotrwałym leczeniu innych schorzeń. Inną przyczyną może okazać się cukrzyca, zażywanie wyniszczających organizm leków , a nawet zwykła niestrawność. Swędzenie pochwy to pierwszy objaw dający wiele do myślenia.

Nawet jeśli wcześniej nie występowały u nich jakiekolwiek dolegliwości, to często same zwiększały ryzyko zachorowania. Wystarczy niewłaściwe stosowanie produktów higieny intymnej lub częsty seks bez odpowiedniego zabezpieczenia, by w przeciągu kilku dni namnożyły się komórki chorobowe. W przypadku, gdy rozwinie się grzybica pochwy leczenie może okazać się bardzo łatwe, przeprowadzone nawet w zaciszu domowym. Niekie dy wystarczy zastosowanie ściśle określonej diety, opartej na produktach zbożowych oraz tłuszczach.

Wymaga się też zmiany stylu życia, głównie za sprawą należytego zadbania o higienę intymną poprzez częstsze zmiany bielizny i stosowanie specjalistycznych kremów. Odpowiednio zastosowane leczenie, może przynieść poprawę już po paru dniach od wystąpienia pierwszych objawów grzybicy.