Czy sama dieta wystarczy aby schudnąć?

Odpowiednia dieta nie wystarczy by zachować zdrowie i cieszyć się piękną sylwetką. Doskonała figura wymaga od swojej właścicielki dużej aktywności fizycznej. Jednym ze sposobów poprawy wyglądu ciała jest uprawianie fitnessu bądź wellnessu.

Być ”fit” to znajdować się w najwyższej formie fizycznej. Fit odnośni się jednak nie tylko do sportowej aktywności, ale także do stylu życia człowieka, jego zdrowia, troski o sylwetkę i pielęgnacji ciała. Fit to najogólniej rzecz ujmując higieniczny, zdrowy, sportowy tryb życia.

Pierwszym krokiem do przejścia do życia w trybie ”fit” jest uprawianie sportu. Możemy zdecydować się na bieganie, pływanie, aerobic lub codzienne ćwiczenia modelujące sylwetkę. Jednak jeśli mamy za mało silnej woli by codziennie regularnie ćwiczyć postawmy na fitness. Dlaczego? Zapisując się do klubu fitness będzie nam o wiele łatwiej o systematyczne i skrupulatne ćwiczenia. Po pierwsze jesteśmy pod okiem profesjonalnego instruktora bądź instruktorki, po drugie płacimy za nasze zajęcia więc nie chcemy zmarnować ani naszego czasu, ani pieniędzy. Po trzecie nie jesteśmy same – możemy zabrać ze sobą koleżankę, siostrę lub mamę a także poznać nowych przyjaciół w trakcie trwania zajęć.

Zajęcia typu fitness dzielone są na dwa typy:

– fitness cardio – inaczej gimnastyka francuska. Jest to rodzaj ćwiczeń fitness z wykorzystaniem przyborów gimnastycznych różnego rodzaju. W cardio możemy ćwiczyć za pomocą drążków, sztangi, hantli, a nawet skakanki. Dzięki tego typu aktywności umacniamy swoje mięśnie i zamieniamy tkankę tłuszczową w pięknie wyrzeźbione ciało.
– fitness muscle – dawniej nazywany aerobikiem. Są to ćwiczenia grupowe przy akompaniamencie muzyki. Poprawiają stan układu krążenia i wzmacniają układ oddechowy.

Zajęcia typu cardo i muscle mogą być ze sobą łączone. Wśród form mieszanych cardo oraz muscle wyróżniamy między innymi: pump, step reebok, Funki, Dance Aerobic, Low Impact.

Obok terminu fitness często wymieniane jest pojęcie wellness. Czym jest wellness?

Wellness to obok fitnessu kolejny trend hołdujący zdrowemu stylowi życia i szeroko rozumianej higienie zdrowotnej.

Złote zasady wellness:

– nadwaga jest chorobą,
– po przekroczeniu 40dziestki nie trzeba cierpieć na dolegliwości związane z układem krwionośnym,
– sport powinno się uprawiać nie tylko w młodości, ale przez całe swoje życie,
– emeryt nie musi być skazany na zażywanie tabunów leków, poprzez aktywny styl życia można uniknąć wielu dolegliwości.

Wellness to teoria zdrowia, zestaw ćwiczeń, sportowe kluby, najwyższej jakości suplementy dietetyczne. Wellness oznacza bardzo szeroko rozumianą profilaktykę oraz higienę zdrowia.