Kredyt na działkę budowlaną

Kredyt na działkę budowlaną

Kredyt na działkę budowlaną to zwykły kredyt hipoteczny. Jedyna różnica to cel finansowania. Sprawdźmy więc jak znaleźć dobry kredyt na działkę budowlaną. W dzisiejszych czasach inwestycje w nieruchomości przechodzą swój najlepszą erę, bowiem dzięki kredytom hipotecznym wiele osób decyduje się na kupno mieszkania bądź budowę własnego domu. Niemniej jednak kredyt ten nie jest dostępny dla każdego. Kredyt hipoteczny oferuje się w zasadzie w każdym banku działającym na naszym rynku. Nie oznacza to jednak, że jest dostępny dla każdego, bowiem banki wymagają od swych kredytobiorców bardzo dobrej zdolności kredytową, na którą składa się przede wszystkim wysokie wynagrodzenie pozytywna historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej, oraz wielu innych szczegółów.

Kredyt na działkę budowlaną zaciągany jest jak każdy inny kredyt hipoteczny, warto jedna zaznaczyć, że istnieje możliwość zaciągnięcia zadłużenia zarówno na działkę budowlaną jak i na budowę domu. Suma zadłużenia jest wtedy o wiele większa, jednak wówczas są większe szanse za zaciągnięcie jednego kredytu hipotecznego niż dwóch oddzielnych. Pozwala to również na zmniejszenie czasu przeznaczonego na formalności związane z przedsięwzięciem.

Kredyt na działkę budowlaną wybieramy jak każdy inny rodzaj kredytu korzystając z internetowych pomocy jakimi są między innymi kalkulatory kredytów, czy porównywarki finansowe. Pamiętajmy aby skorzystać z kalkulatora kredytów hipotecznych bowiem jedynie w ten sposób dokonamy własnych obliczeń. W sieci istnieją również kalkulatory obliczające wyłącznie kredyty hipoteczne zaciągane na działki budowlane. Każdy kredytobiorca powinien jednak pamiętać, że suma zadłużenia wiąże się również z indywidualną zdolnością kredytową. Jeżeli bank uzna, że nie jesteśmy dla niego wiarygodnymi kredytobiorcami nie udzieli nam zadłużenia hipotecznego. Być może kredyt na działkę budowlaną będzie lepiej wówczas zastąpić kredytem gotówkowym.