Wkomponowanie motywów roślinnych na ścianie

Związek to bardzo ważna część naszej ludzkiej egzystencji. Jego jakość najczęściej przekłada się na inne sfery naszego życia. Kiedy związek jest nieudany lub go brak, cierpi na tym nasza praca, kariera, finanse i zdrowie.

Zgodnie z zasadami Feng Shui związkowi odpowiada liczba dwa. Single powinny zatem w myśl tej zasady tak urządzić swoje mieszkanie, aby sprawiało ono wrażenie zamieszkania przez dwie osoby.

A zatem w łazience należy trzymać dwie szczoteczki do zębów, zaś w lodówce przechowywać jedzenie dla dwojga. Obrazy zdobiące ściany powinny zawierać tylko pozytywne, optymistyczne treści, co pozwala przyciągać pozytywne zdarzenia. Jednakże nie wolno przy tym zapominać o bogatym życiu towarzyskim i otwartości na inne osoby, gdyż jest to warunek konieczny poznania i przyciągnięcia odpowiedniego partnera.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku rodziny. Jeżeli coś złego dzieje się w rodzinie, natychmiast odbija się to na innych sferach życia. Strefie rodziny podporządkowany jest element drzewa, a także kolor zielony oraz wszystko co drewniane i roślinne. Drzewo jest wspierane przez element wody. Energia drzewa rozprzestrzenia się we wszystkich kierunkach i jest to energia systematycznego wzrostu. To dobry element, który świetnie posłuży zawarciu związku małżeńskiego i jego kontynuowaniu.

Według Feng Shui w strefie rodziny powinny znaleźć się zdjęcia członków rodziny lub kwiaty w kształcie słupa. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie w tej strefie stołu, który codziennie będzie gromadził całą rodzinę.